Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Czeka nas najgorętsze lato w historii! Naukowcy przewidują tragiczny czas dla zdrowia!

Czeka nas najgorętsze lato w historii! Naukowcy przewidują tragiczny czas dla zdrowia!

Pogoda w naszym kraju ostatnio bije wszelkie rekordy. W ciągu zaledwie kilku chwil doświadczamy w Polsce upałów, które nie sposób wytrzymać, a w drugiej potężnych burz, których tak boi się wielu z nas. Niestety naukowcy nie mają dla nas dobrych wiadomości – przynajmniej dla tej części osób, która nigdzie nie wyjeżdża.

Wedle ich przewidywań okres wakacyjny, który praktycznie już się zaczął ma ogromne szanse, by przebić rekord obserwacji meteorologicznych. Co więcej tak olbrzymie upały mogą grozić nie tylko słabym samopoczuciem, czy mocną opalenizną, ale odbiją się fatalnie na zdrowiu wielu osób, przede wszystkim tych starszych! Wysoka temperatura grozi milionem niebezpiecznych czynników m.in. udarem słonecznym, zawrotami głowy, czy problemami z ciśnieniem i sercem. Zaleca się w tym czasie przyjmowanie jak największej ilości płynów: najlepiej czystej zwykłej wody, gdyż wszelkiego rodzaju gazowane napoje czy kawa jedynie wysuszają nasz organizm i nie nawadniają go w sposób, który jest Nam niezbędny do życia.

Najgorszy ten czas będzie dla ludzi bardziej otyłych, więc szczególnie takim osobom zalecamy pozostanie w klimatyzowanym, zimnym domu i rzadkie z niego wychodzenie.  Jak dotąd rekord klimatyczny padł w Polsce w Pruszkowie, w którym mieszkańcy w 1921 roku smażyli się w 40,2 stopniach Celsjusza – Wcale nie dużo lepiej było również w Zbiersku w województwie wielkopolskim, gdzie w tym samym roku temperatura powietrza wyniosła dokładnie 40 stopni!  Naukowcy z amerykańskiego centrum przestrzegają, że z upływem lat temperatura na Ziemi będzie stanowczo wzrastać, co przyczyni się nie tylko do słabszego zdrowia, ale też rozwoju pożarów, katastrof, czy śmierci, które nie łatwo będzie zatrzymać.

 

2 komentarze

  1. Chyba nieznacie prawdziwie ostrego lata ;B

  2. hehe… globalne ocieplenie ver. 2

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *