Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Do Warszawy szybko, tanio, samolotem? Czemu nie…?

Do Warszawy szybko, tanio, samolotem? Czemu nie…?

W ostatnim czasie chcieliśmy sprawdzić czy w jeden dzień da się dotrzeć i zwiedzić naszą ukochana stolicę – Warszawę. Aby tego dokonać postanowiliśmy, że podróż rozpocznie się jak na nowe czasy przystało, najszybszym środkiem transportu – samolotem. Pewnie wielu z Was na wstępie rzuci hasłem, że ich nie stać na takie wygody, jednak gdy zarezerwuje się lot w odpowiednim terminie można w obie strony zapłacić tylko…? – kilkadziesiąt zł, czyli jest to mniejsza kwota niż w innych środkach transportu.

Nasza podróż rozpoczęła się na wrocławskim lotnisku. Sam lot trwa jedynie ok 40 min. i zdecydowanie polecamy go na tak krótkim odcinku osobom, które nigdy wcześniej samolotem nie leciały, pomoże im to przezwyciężyć swój strach i panikę przed lataniem. Po przybyciu na lotnisko Modlin, aby udać się  do centrum miasta, musimy przejechać się najpierw autobusem, a później pociągiem. Wszystko jest sprawnie połączone i działa bez zarzutu. Z lotniska potrzebujemy ok. godziny  na dotarcie na dworzec centralny.

Co można zobaczyć w Warszawie w jeden dzień? To zależy od upodobań i samego podróżującego. Na pewno z powodu bliskości galerii handlowej Złote Tarasy, można skorzystać po podróży z bogatej oferty gastronomicznej. Później nie pozostaje nic innego jak wyjście na tzw. miasto. Wycieczkę możemy rozpocząć od najbardziej rozpoznawalnej budowli w Warszawie czyli od Pałacu Kultury i Nauki. Ten wybudowany w 1955 r. „dar od Stalina” mierzy 237 m łącznie z iglicą.  Warto wjechać windą na sam szczyt, aby podziwiać przepiękną panoramę miasta.

Warto również zwrócić uwagę na wysokie budynki wokół PKiN, możemy tam znaleźć słynny Marriot, nowoczesny wieżowiec Złota 44, czy Cosmopolitan.  Wszystkie te budowle mają powyżej 130 metrów wysokości i jak na nasze polskie warunki robią naprawdę ogromne wrażenie.

Dalsza wyprawa powinna przebiegać w stronę Krakowskiego Przedmieścia, możemy tam znaleźć m.in  Pałac Prezydencki, po drodze możemy odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza.  Ulica Krakowskie Przedmieście rozpoczyna się od pomnika Mikołaja Kopernika, dalej możemy natrafić na takie obiekty jak:

Bazylika św. Krzyża – z pięknym znanym pomnikiem przed wejściem – Chrystusa dźwigającego krzyż

Pałac Czapskich, pałac Potockich, pałac Wesselów, Pałac Prezydencki

Główna Brama Uniwersytetu Warszawskiego

Lista zabytków znajdujących się na tej ulicy jest tak ogromna, że nie sposób ich wszystkich wymienić w jednym artykule.

Przemierzając dalej naszą stolicę docieramy w końcu do Placu Zamkowego. Znajdziemy tam już słynną Kolumnę Zygmunta oraz Zamek Królewski. Z samego placu widać przepiękną panoramę miasta oraz Stadion Narodowy w dumnych biało-czerwonych barwach. Bardziej wytrwali turyści, żądni większej ilości atrakcji i zabytków, mogą przejść kawałeczek dalej na Rynek Starego Miasta. Tam odnajdą warszawską Syrenkę i mogą sobie odpocząć przy chłodnym napoju w jednym z ogródków restauracyjnych z widokiem na stare kamienice.

Zbliżając się do powrotu na lotnisko musimy pamiętać, że przyjechaliśmy do centrum kolejką i tym samym sposobem musimy się udać w drogę powrotną. Przypominamy również, aby tak zaplanować sobie czas, by zdążyć na odprawę i swój lot do domu.

Jak widzicie jednodniowa podróż z ciekawą trasą turystyczną jest możliwa do zrealizowania w jeden dzień. Jeśli macie choć jeden dzień wolny i nie macie co zrobić z czasem, to być może jednodniowy wypad do stolicy Polski jest właśnie dla Was. My z czystym sumieniem go każdemu polecamy.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *