Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Dzieci torturują chomika! „Spizgałeś się już” To nagranie przeraża

Dzieci torturują chomika! „Spizgałeś się już” To nagranie przeraża

Jeszcze nie ucichły emocje po podpaleniu przez gimnazjalistki jeża, a już czeka nas kolejny skandal ze znącaniem się nad zwierzęciem. Tym razem dzieciaki wpadły na  genialny pomysł i postanowiły torturować bezbronnego chomika. Chłopaki z Libiąża wpuścili do chomika papierosowy dym i  odcięli mu dopływ powietrza. Po czym po wszystkim pytali: Spizgałeś się już? Na szczęście zwierzę zostało już odebrane właścicielom.

To nagranie po raz kolejny pokazuje nam, że nie każdy może mieć zwierzę i zwraca uwagę na fakt, że wiele dzieciaków tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy, że zwierzęta odczuwają ból i strach tak samo jak ludzi, zwłaszcza jeśli krzywdę robi im osoba, która dotąd wydywała się być kimś dla nich najbliższym – kto dotąd się nim opiekował i wydawało się, że  ich kochał. Pytanie tylko co zrobić, by pogłębić świadomość dzieciaków na temat zwierząt?

Kto wie, może potrzeba wprowadzić w szkole lekcje na temat psychiki zwierząt, a nie tylko z czego składają się wewnętrznie?

Znęcali się nad chomikiem.Kolejne bulwersujące zachowanie gimnazjalistów.Kilka dni temu wpłynęło do nas zgłoszenie dotyczące znęcania się nad chomikiem. Na filmie który otrzymaliśmy widać jak dwóch nastolatków wdmuchuje duże ilości dymu do akwarium (w którym przebywa zwierzę) i nakrywa je deską. Przestraszony chomik nie ma się jak wydostać – na szczęście przeżył te „zabawy”.W dniu dzisiejszym w asyście policji przeprowadziliśmy interwencje w prywatnym domu w Libiążu (woj. małopolskie), w wyniku której chomik został odebrany. Na miejscu oprócz właściciela domu, zastaliśmy jednego z chłopców biorących udział w tym bulwersującym zdarzeniu. Jest to uczeń gimnazjum Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Libiążu. Policja ustala aktualnie dane drugiego z uczestników zdarzenia. Kancelaria Adwokacka która na stałe wspiera nasze działania oczywiście kieruje zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.W chwili odebrania zwierze nie miało dostępu ani do wody ani pożywienia. Chomik aktualnie przebywa pod naszą bezpośrednią opieką, zostanie w dniu dzisiejszym przewieziony do kliniki weterynaryjnej we Wrocławiu.Jest to kolejna sytuacja gdzie cierpienie zadają młode osoby, uczniowie szkół. Kolejna, która ujrzała światło dzienne tylko dlatego, że młodzież chciała się pochwalić swoim „wyczynem” i upubliczniła film w internecie. A o ilu takich zachowaniach nikt się nie dowiedział i już nie dowie? Nie jesteśmy tego w stanie policzyć.Mając na uwadze ostatnie wydarzenia, a także skalę problemu zachęcamy do popisania petycji o zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami a także o wprowadzenie do programu nauczania obowiązkowych zajęć mających na celu zwiększenie świadomości odnośnie dobrostanu oraz potrzeb zwierząt.Petycja dostępna jest tutaj: http://znecanie.podpisuje.to/ ———————————————————————————-Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.Fundacja Centaurusul. Wałbrzyska nr 6-852-314 WroclawPKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350Swift/Bic: BPKOPLPWIBAN: PL15102052260000600202200350paypal: kontakt@centaurus.org.pltel. 518 569 487 lub 518 569 488www.centaurus.org.pl Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT.

Publié par Fundacja Centaurus sur vendredi 16 juin 2017

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *