Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Kaczyński komentuje zarzuty Obamy co do Polski! Wielu Polaków jest oburzonych…

Kaczyński komentuje zarzuty Obamy co do Polski! Wielu Polaków jest oburzonych…

Ostatnie słowa prezydenta Ameryki Baracka Obamy zszokowały masę Polaków, a co najgorsze bardzo poważnie uraziły patriotyczne uczucia. Obama stwierdził, że jest zaniepokojony sytuacją Trybunału w Polsce, a także stanem demokracji i wolności prasy w naszym kraju, która sądząc z wypowiedzi prezydenta znajduje się w bardzo złym stanie. Całą sytuację ostatnio skomentował podczas konferencji prasowej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, którego wypowiedź również spotkała się z masą kontrowersji – szczególnie od przeciwników jego partii i aktualnie rządzącej premier i prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezes Kaczyński stwierdził, że z wypowiedzi Obamy zapamiętał fakt, że My jako państwo jesteśmy prawdziwym wzorem ustroju demokratycznego. Wyznał, także że rozumie słowa Baracka o ważności instytucji i przyznał, że właśnie zajmują się naprawą Trybunału Konstytucyjnego. Kaczyński wspomniał, także o negatywnych siłach politycznych w Polsce, które próbują wykorzystywać jego słowa, by obrażać PiS. Prezes z całą stanowczością określił Polskę jako kraj demokratyczny, w którym jednak ten ustrój nie zawsze był na dobrym poziomie (szczególnie gdy panował pan Wałęsa, a także gdy władza była w rękach PO) – Jednak demokracja zawsze się obroniła i ten przykład jest wart zapamiętania dla świata.

A, Wy co sądzicie o wypowiedzi Baracka Obamy? Uważacie, że powiedział słusznie, czy jednak przesadził i nie powinien wtrącać się do nieswojego państwa i zająć własnymi aferami, których trzeba przyznać jego kraj ma coraz więcej? Jakie macie zdanie w tej trudnej sprawie?

6 komentarzy

  1. Obama musi najpierw posprzatac swoje podwórko a potem może dopiero oceniać innych

  2. Dlaczego obama nie wspomnial jak PO sobie podporzadkowalo sobie TK i sady ze by orzekaly pod ich dyktando . jakos za rzadow PO nikt tego nie widzial bo maja takie same poglady i interesy.Smiechu warte

  3. Obama niech sobie rządzi u siebie a nam zostawi nasz kraj.Niech najpierw naprawi sytuację u siebie dopiero zajmie się pouczaniem innych…

  4. Obama niech najpierw posprzata ten caly balagan jaki jest w Stanach a wtedy dopiero bedzie mial prawo na jakakolwiek wypowiedz na temat innych panstw min. naszej kochanej Polski.

  5. Grzeje mnie to co myśli i mówi Obama. Jest dorosły więc ma prawo myśleć jak chce. Ja się martwię o stan demokracji w USA. To jest prawdziwy powód do zadumy i smutku.

  6. Prezydent Obama wie tylko to co mu powiedzą. Jak widać „wybrana mniejszość” ma większe przebicie niż w demokratycznych wyborach „wybrana większość” i dlatego Pan Obama wie niewiele. Ja bardzo proszę aby ŻADEN obcokrajowiec polityk nie wtykał się do tego co się w moim Kraju dzieje. Nie jestem zainteresowany blokowaniem wyboru sędziego w USA i żądam aby USA nie interesowało się tym co w Polsce się dzieje. Od dawna nie widziałem tak wolnej prasy i innych mediów jak teraz. Wszystkich kodowców i nowoczesnych uświadamiam, że Prawo i Sprawiedliwość to nie tylko członkowie tej partii ale ja także i wszyscy inni, którzy głosowali na PiS. Demokracja to wola ludu. Lud wybrał większość do stanowienia prawa i rządzenia, i tak ma być!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *