Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Kochane przez dzieci czekoladki wywołują raka? Czy zostaną wycofane ze sklepów?

Kochane przez dzieci czekoladki wywołują raka? Czy zostaną wycofane ze sklepów?

Wszyscy kochamy Kinder czekoladę – nie  tylko za sam jej smak, czy rozpływającą się czekoladę, ale także sentyment, bowiem masie z nas kojarzy się ona z dzieciństwem, czyli najpiękniejszym okresem w życiu! A, co gdyby okazało się, że ten tak ukochany słodycz nie do końca jest zdrowy… Tak twierdzi brytyjski dziennik The Independent, który stwierdził, że jedzenie Kinder czekolady może wywołać pojawienie się substancji, która jest odpowiedzialna za rozwój raka. Dziennik poinformował, że w aż 3 na 20 znaleziono środki, które nie powinny znaleźć się nigdy w żadnym wyrobie do jedzenia.

Organizacja do kontroli żywności Foodwatch  złożyła już wniosek o wycofanie Kinder czekolady ze sklepów, ale czy to coś zdziała? Oprócz znanych wszystkim czekoladowych batoników Foodwatch chce też usunąć m.in. praliny Fioretto Nougat Mini. Co sądzicie o całym zamieszaniu z czekoladkami? Powinno się je wycofać ze sprzedaży, czy jednak macie na ten temat inne zdanie? Jedliście czekoladki w dzieciństwie lub może jecie cały czas?

Warto wspomnieć, że jest to o tyle szokująca wiadomość, bo słodycze dajemy zazwyczaj naszym dzieciom, które w końcu każdy z nas chce chronić i nie dopuścić do ich krzywdy. Będziecie dawać swoim dzieciom te czekoladki?

Źródło: Wp

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *