Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Krzysztof Kolumb był Polakiem? Naukowiec wyznaje szokującą prawdę! (NAGRANIE)

Krzysztof Kolumb był Polakiem? Naukowiec wyznaje szokującą prawdę! (NAGRANIE)

Krzysztofa Kolumba  większość osób zna jako żeglarza, który urodził się w Genua we Włoszech i odkrył Amerykę. Tymczasem choć od dawna wiemy, że odkrycie Ameryki przez Kolumba to zwykła bzdura, bo szybciej na te tereny dotarła ludność rasy żółtej to od dłuższego czasu pojawiają się doniesienia iż korzenie Kolumba również nie są pewne i co więcej mógł on być Polakiem.

Ta informacja może szokować, jednak portugalski naukowiec Manuel Rosa twierdzi że jest o tym przekonany i co więcej ma na to dowody! Według niego Krzysztof Kolumb jest potomkiem samego Władysława III Warneńczyka, czyli króla Polski, który żył w XV w. i był synem Władysława Jagiełły .
Sama historia króla Polski również jest sfałszowana, bo mężczyzna wcale miał nie zginąć w bitwie pod Warną jak opisują to historycy, ale miał żyć dalej i z kobietą z Portugalii spłodzić syna, czyli oczywiście Krzysztofa Kolumba.

Dowodem na to ma być fakt, że nigdy nie znaleziono zbroi ani ciała Władysława. Według pana Rosa Kolumb nie byłby wstanie jako zwykły żeglarz i syn tkacza przekonać króla Hiszpanii by ten dał mu fundusze na rejs przez Ocean Atlantycki.

Wynika więc  z tego, że Kolumb musiałby być kimś  wysoko postawionym np. pochodzić z rodziny królewskiej!
Co ciekawe choć wiele osób wyśmiewa ta teorię to coraz więcej badaczy zaczyna w nią wierzyć np. James T. McDonough czy historyk Jose Carlos Calazans. Manuel Rose starał się nawet zdobyć materiał genetyczny  Jagiellonów, ale jak na razie brak efektów.

Warto wspomnieć, że kilka lat temu głośno było o nauczycielce w Polsce, która uczyła swoich uczniów iż Kolumb był Polakiem. Wtedy się z niej śmiano – czy teraz się to zmieni.

A, Wy co o tym sądzicie Czy uważacie, że Krzsztof Kolumb faktycznie mógł być Polakiem?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *