Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Legnica – Miasto z prawdziwą duszą!

Legnica – Miasto z prawdziwą duszą!

Nasza przygoda z Legnicą rozpoczyna się od dworca głównego , gdzie naszym oczom ukazuje się ogromna hala, przypominająca tą z Wrocławia. Sam budynek może i nie jest okazały i nie ma zbyt wielu sklepów, czy lokali gastronomicznych. Ale z zewnątrz robi imponujące wrażenie na odbiorcy.  Polecamy miasto szczególnie w godzinach wieczornych, gdyż, w tym czasie jest najmniejszy ruch uliczny, co sprawia, że spacer uliczkami tego miasta staje się o niebo przyjemniejszy.

Na uwagę zasługują przepiękne stare drzewa znajdujące się przy ulicy Jerzego Libana. Jest to alejka z kilkusetletnimi ogromnymi pomnikami przyrody, która wygląda cudownie w lato i zapewne jeszcze piękniej jesienią. Przechadzając się nią można poczuć ducha dawnych czasów oraz piękna natury.

Dla osób lubiących tzw. shopping niezbędną informacją będzie to, że w ścisłym centrum przy ulicy Najświętszej Marii Panny znajduje się Galeria Piastów, być może ciężko będzie Wam ją odnaleźć z tego powodu, że jej styl architektoniczny jest podobny do zabudowy reszty starego miasta. Powinniście zatem wypatrywać banerów i reklam obiektu. Samo centrum handlowe znajduje się w bliskim sąsiedztwie jednego z najstarszych kościołów Śląska.

Ewangelicki kościół Marii Panny to piękna halowa budowla zaprojektowana na planie prostokąta, nad budowlą wznoszą się dwie wieże o wysokości ok. 62 metrów.  Cała bryła obiektu robi ogromne wrażenie, szczególnie w nocy dzięki niesamowitej iluminacji świetlnej. W Legnicy warto również odwiedzić kościół pod wezwaniem św. Jacka, który jest ciekawym architektonicznie obiektem z wysoką na ponad 70 metrów masywną wieżą. W ostatnim czasie kościół zasłynął z rzekomego cudu eucharystycznego,który miał się tam dokonać 25 grudnia 2013 roku.

Nieopodal warto również zajrzeć do kościoła św. Trójcy – jest to przepiękne dzieło architekta Alexisa Langera projektanta takich budowli jak kościół św. Michała we Wrocławiu, Kolegiata Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu czy kościół p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bielawie.

Zamykając listę obiektów sakralnych, które wg. nas warto odwiedzić w ścisłym centrum miejscowości, to nie można zapomnieć o katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła.  Jest to pięknie odrestaurowany obiekt, rzucający się w oczy nie tylko z powodu rozmiarów ale z powodu czarnej lśniącej w słońcu dachówki.  Niewiele osób wie, że w Legnicy znajduje się jeden z najstarszych zamków piastowskich w Polsce, warto go odwiedzić i zapoznać się z jego niesamowitą i długą historią.  Swojego czasu była to największa i najmocniejsza warownia w naszym kraju.

Tak naprawdę Legnica to miasto ze swoją oryginalną duszą, w którym historia przeplata się z czasami współczesnymi.  Jest to miejsce z niezliczoną ilością zabytków, które jest ciężko opisać w jednym artykule, a jednocześnie miasto nowoczesne, z pięknym centrum, które jest jego największą chlubą. Jeśli ktoś uwielbia zwiedzać i spacerować wieczorami pięknymi uliczkami to jest to kierunek podróży przeznaczony właśnie dla niego.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *