Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Papież Franciszek doradził Polakom w sprawie przyjmowania uchodźców! Przesadził?

Papież Franciszek doradził Polakom w sprawie przyjmowania uchodźców! Przesadził?

Papież Franciszek wyraził niezwykłe gratulacje dla Polski za idealne tworzenie Światowych Dni Młodzieży, a także pochwalił samych Polaków podczas audiencji w Watykanie, wyrażając na Nasz temat masę pięknych słów. Niestety od dawna wiedzieliśmy, także o niezwykle otwartych poglądach na temat przyjmowania uchodźców do Europy, jakimi odznacza się Ojciec Święty, a które Polska nie do końca podziela.

W czasie spotkania z biskupami polskimi Papież przekazał duchownym wskazówki, jak przezwyciężyć olbrzymi lęk przed imigrantami i inwazją do jakiej bez wątpienia może dojść. Ojciec Święty stwierdził, jednak, że na to pytanie nie można dać żadnej uniwersalnej odpowiedzi, bo to wszystko zależy od cech, jakimi odznacza się dane państwo (jak sytuacja materialna, czy kultura), jednak można uczynić masę różnych rzeczy.

Papież wymienił tu modlitwę w postaci cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu z uwzględnieniem intencji za tych, którzy pragną wejść do Europy, jednak nie mają takiej możliwości.

Jak odnosicie się do słów Ojca Świętego? Czy są one według Wasz słuszne, czy jednak zupełnie nie zgadzają się z rzeczywistością i znowu nawołują do przyjmowania uchodźców i tym samym możliwości kolejnych tragedii, które mogą się zdarzyć nie tylko w Polsce, ale i całej Europie? Jakie macie zdanie na temat przyjmowania uchodźców do Polski?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *