Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Papież Franciszek otwiera urząd pomocy dla uchodźców!

Papież Franciszek otwiera urząd pomocy dla uchodźców!

Nie jest żadną tajemnicą, że papież Franciszek wypowiada się za przyjmowaniem uchodźców do Europy, a nawet wzywa ludzi do ich akceptacji i pomagania im. Tym razem, jednak Ojciec Święty przeszedł sam siebie i zrobił coś, czego masa katolików z całego świata może mu długo nie zapomnieć. Mowa o nowej inicjatywie Papieża Franciszka, jaką jest urząd, zajmujący się sprawami uchodźców: Grupa będzie pomagać wszystkim uchodźcom, którzy z powodu choroby, katastrof, braku miejsca pracy, wykluczenia społecznego, niewolnictwa itp. potrzebują natychmiastowej pomocy.

Urząd ma wejść w życie już 1 stycznia 2017 roku i już stał się powodem ogromnych kontrowersji i wręcz szoku. Masa katolików nie potrafi wybaczyć papieżowi, że ten nie zważa na nasilające się zamachy i panikę ludzi i woli pomagać osobom, które często tej pomocy wcale nie potrzebują, bo ucieczka z kraju jest dla nich po prostu sposobem na łatwe życie, a nie ucieczką przed realnym zagrożeniem i wojną.

A, Wy co sądzicie o inicjatywie Franciszka? Uważacie, że Ojciec Święty dobrze postępuje, czy jednak macie na ten temat zupełnie inne zdanie? Myślicie, że swoim postępowaniem Ojciec Święty może doprowadzić do przerażających skutków, których potem nie będzie można łatwo zatrzymać?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *