Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Papież Franciszek: Polska jest wzorem dla całego kontynentu, a Polacy…

Papież Franciszek: Polska jest wzorem dla całego kontynentu, a Polacy…

Wizyty Papieża Franciszka w Krakowie bez wątpienia nie można zaliczyć do nieudanych! Nie tylko wynika to z pozytywnego nastawienia Ojca Świętego podczas Światowych Dni Młodzieży, czy jego kazań w Polsce, ale przede wszystkim z przemówienia na audiencji, które wygłosił już po powrocie z Krakowa. Papież wypowiedział słowa, które z pewnością wywołają niemałą dumę u Polaków, a jednocześnie ogromnie ich uszczęśliwią.

Ojciec Święty stwierdził, że Polska jest prawdziwym wzorem dla całego kontynentu, a wszystko ze względu na krzewione w niej wartości, które opierają się na wartościach chrześcijańskich. Papież pochwalił Polaków, że potrafią świetnie łączyć ważną i pouczającą tradycję, nie zamykając się jednocześnie na przyszłość i nowoczesność, dzięki czemu są tacy niezwykli.

Co więcej Ojciec Święty nazwał Polskę krajem prawdziwie szlachetnym, a jednocześnie wypełnionym masą olbrzymiej mądrości.  Franciszek podziękował wszystkim organizatorom Światowych Dni Młodzieży, a także wolontariuszom, których włożona praca i poświęcenie było wręcz niezwykłe. Ojciec Święty wyraził, także szczególne podziękowania dla władzy (w tym również wspomniał o prezydencie Andrzeju Dudzie)

A, Wam jak podobała się wizyta Papieża Franciszka? Byliście na Światowych Dniach Młodzieży i Wam również udzieliła się ich niezwykła radość i pozytywna energia!?

3 komentarze

  1. Wspaniały Papież Jego nauka to słowa Jezusa z Ewangelii, atmosfera dni młodzieży wspaniała ,organizacja super .Jeśli Bóg jest z nami , kto przeciwko nam !!Jestem dumna ,że jestem polką.

  2. Tak to byly piękne chwile nie byłam w Krakowie osobiście ale sledzilam w telewizji

  3. To było cudowne przeżycie, dające nadzieję w młodego człowieka. Radość i głębia wiary. Przemawiająca Droga Krzyżowa, wszechobecna życzliwość i to coś, co nie można ubrać w słowa. Bóg i człowiek to jedność. Przeszłość i przyszłość. Obecność i nauczanie Franciszka Bezcenne

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *