Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Pierwsze damy otrzymają wynagrodzenie? Wypłata Agaty Dudy i Komorowskiej wyniesie…

Pierwsze damy otrzymają wynagrodzenie? Wypłata Agaty Dudy i Komorowskiej wyniesie…

Pieniądze polityków to bez wątpienia, jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów w naszym kraju! Wszystko w związku z faktem, że choć otrzymują oni gigantyczne wypłaty (czasami nawet sami je sobie przydzielają) to, jednak nie zawsze w pełni na nie zasługują, bo myślą tylko o sobie, a nie zależy im tak naprawdę na rozwoju Polski i pomocy jej mieszkańcom.

Co ciekawe te kwoty nigdy nie dotyczyły małżonek naszych polityków, ale tym razem ma się to zmienić. Według gazety Fakt do sejmu wpłynie 19 lipca specjalny projekt członków PiS, którzy domagają się wypłaty dla Pierwszych dam, czyli żony naszego obecnego prezydenta Andrzeja Dudy jak i poprzednich pań prezydentowych: pani Anny Komorowskiej, pani Danuty Wałęsy i pani Kwaśniewskiej. Małżonki dawnych prezydentów otrzymają około 10 tys, natomiast pani Agata będzie mogła liczyć na około 13 tys.

Co więcej te pensje będą wypłacane już dożywotnio i z pewnością przyniosą dużo radości osobom, walczącym od dawna o Prawa Kobiet, które uważały, że Pierwszym damom również należą się pieniądze, bo zawsze dbają o swoich mężów i służą im pomocą w każdym momencie.

A, Wy jakie macie zdanie na temat pensji dla małżonek prezydentów? Uważacie, że to dobra inicjatywa, czy jednak zupełnie się z nią nie zgadzacie? Uważacie, że Polskę stać na takie wypłaty, czy jednak nie jest to według Was zbyt dużo?

16 komentarzy

 1. Ok na czas urzędowania ale nie dożywotnio. W takim razie wszyscy dożywotnio wynagrodzenie. Co innego Prezydent – on był wybrany.

  • też tak uważam!

 2. No to juz nie miesci sie w glowie,a co one robia,ze beda miec tyle forsy I po co im,pewnie na drobne wydatki. Sa Matki samotne,ktore nie moga wyzyc z pensji,czy z emerytury,a tu prosze za nic dostana forse.Oj zle sie robi w tej Polsce. Dobrze,ze wyjechalam

  • Na czas urzędowania tak,ale dożywotnio absolutnie,nie przesadzajmy,zaczynam wątpić w „DOBRĄ ZMIANĘ”:(

 3. Sądzę że po 5tyś by wystarczyło z całym szacunkiem do pań uważam że tylko 2 z nich obecna i Kwaśniewska na nią zasługują!

 4. Sadzę ,że jest to znów bzdurny i niesprawiedliwy pomysł -formalne okradanie Narodu.Dojdzie do tego ,że żony dyrektorów,kierowników itd,będą się domagać pensji-za co?-nie dajmy się zwariować.Mężowie zarabiają już wystarczającą dużo aby mogli ubrać swoje żony.Sądzę ,że Pan Prezydent Duda jest na tyle człowiekiem Honoru i nie dopuści do tego a jego żona jest tak piękną kobietą ,że co założy to i tak będzie piękna i zawsze Pierwszą Damą Polski.

 5. Ja uwazam ze sluszna inicjatywa, nie ma co zalowac nawet komorowskiej 😛 generalnie to nie jest byle jaka zona swojego meza, powinne byc za to gratyfikowane, a dozywonioe moze nie 10 tys ale moze jakies 6 , zeby nie bylo biednie ale i nie za bogato 🙂 pozdrawiam

 6. wybierajmy kawalerów

 7. Eks uważam ze dlaczego maja dostać poprzednie panie pensje skoro juz mie sa pierwszymi damamy one juz nie pracują a maja swoje prace Kwasniewska pracuje w telewizji Komorowska tez to dlaczego maja dostawać po10000 zł to ja tez bym tak chciała i znów PIS bedzie okradał aialo byc lepiej dla normalnych ludzi co za niesprawiedliwość podwyższyć pensje dla ludzi pracy a nie dla ELiTy z dawnego Rzadu

 8. uważam że się należy, ale nie dożywotnio, i nie na poziomie 10 000 czy 13000, na poziome warunków pracy z jakiej odeszły, P. Duda jest nauczycielką, 3 100 brutto się jej należy; i oczywiście zaliczyć okres do pracy zawodowej bo to jest zdecydowanie ważna sprawa.

 9. To są chyba jakieś żarty. Tyle pieniędzy za „nic nie robienie”? Niech pojdą za najniższą krajowa do normalnej pracy!

 10. To moze tak kazda zona dostanie forse!?

 11. Nie powinno się należeć ponieważ moja żona Też dba o mnie i służy pomocą w każdej sytuacji , stracłem pracę i nie mogę znaleźć drógiej ale żona nie dostaje pensji za to że sama zasuwa na życie i zarabia marne grosze na cztero osobową rodzinę

 12. Pamietajmy, ze pensja prezydenta i ewentualne wynagrodzenie jego malzonki sa dozywotnie. Prezydenci nie maja wiec takiego problemu jak poslowie, ze po zakonczeniu kadencji nie potrafia powrocic do zycia. Prezydent nigdy nie popadnie w nedze. Zanim zaczniemy rozwazac przyznanie pensji pierwszej damie, powinnismy sie zastanowic nad statusem glowy panstwa.

 13. Dlaczego aż po tyle i dożywotnio? Nie za dużo i nie za długo? Wystarczy im po 3000 zł przez okres kadencji ich mężów, a obecnej pierwszej damie po 5000 zł miesięcznie
  . To maksymalna suma. Skoro emeryt za ciężką, długoletnią jego pracę ma po 1000 zł miesięcznie? To nie byłoby sprawiedliwe! Za dużo macie pieniędzy? To podnieście o więcej biednym emerytom, bo nie mają na nic.Im trzeba podnieść w pierwszej kolejności!

 14. Kto tam, w rządzie tak rozdaje pieniądze? Kto by to nie był, nie nadaje się do rządu! Na pieniądze trzeba ciężko robić, a nie rozdawać je tak lekką ręką! Żona prezydenta ma dość pieniędzy od męża, który to zarabia bardzo dużo. Pani Duda ma tylko jedną córkę, po co jej tyle pieniędzy? A pozostali prezydenci już nimi nie są. Mogli się starać o pensję dla Ich żon za czasów , kiedy to jeszcze pracowali! Było, minęło! Jak zwykle, myślicie tylko o sobie, kiedy to jest tyle biedy w kraju! Co to za nie udany rząd? Minister płacy do wyrzucenia z pracy! To samowolka! Tak nie można robić!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *