Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Polska wygrała Eurowizję!!!

Polska wygrała Eurowizję!!!

Zwycięstwo w konkursie Eurowizji jakoś zawsze omijało nasz kraj: Podobnie było w przypadku Edyty Górniak, która według wielu plotek miała nawet festiwal wygrać, jednak ze względu na złamanie regulaminu, co do śpiewania piosenki w danym języku, ostatecznie zajęła tylko i aż 2 miejsce. Do tego wielkiego wyczynu nie udało nam się dojść nawet do teraz , jednak nareszcie mamy powód do radości.

Mowa bowiem o 18-letnim Łukaszu Dyczko, który podczas Eurowizji dla Młodych Muzyków wykonał skomplikowaną Rapsodię Andre Waigneina w przepięknych i kojących dźwiękach saksofonu. Wszyscy byli niezwykle poruszeni występem chłopaka – do tego stopnia, że przyznano mu 1 miejsce i otrzymał w nagrodę 10 tys Euro. Tym występem chłopak nie tylko pokazał, że Polacy mają naprawdę uzdolnionych artystów, ale co więcej takich, którzy nie poruszają się wyłącznie w obrębie muzyki komercyjnej, ale też bardzo poważnych dziełach, co jest bez wątpienia dużą chlubą w Europie.

Co ciekawe Polska ma właśnie dużo więcej szczęścia co do Eurowizji dla dzieci, bowiem jest to już trzecie nasze zwycięstwo: Najpierw wygrał Bartłomiej Nizioł, potem Stanisław Drzewiecki, a teraz Łukasz Dyczko. Oby w Eurowizji 2017 dla dorosłych poszło nam równie dobrze? A, Wy jak sądzicie, kto powinien pojechać na kolejny festiwal: ponownie Michał Szpak, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, czy ktoś jeszcze inny?


Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *