Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Przerażający pogrzeb w Czechach! To nagranie zszokowało masę Polaków….

Przerażający pogrzeb w Czechach! To nagranie zszokowało masę Polaków….

Wydawać by się mogło, że kwestia śmierci i pochówku jest najbardziej naturalną i normalną kwestą w życiu każdej osoby i członka każdego państwa. Tymczasem okazuje się, że pomimo iż u nas w Polsce zmarłych darzymy dużym szacunkiem i staramy się o nich źle nie wypowiadać, a także odprawić im godny pogrzeb to, jednak nie na całym świecie ludzie mają podobne poglądy…

Mowa m.in. o Czechach, w których obywatele traktują zmarłych we wręcz szokujący sposób. Tu dla zmarłych praktycznie nie urządza się pogrzebów przez co nie mają oni swojego ostatniego pożegnania i nie składa im się hołdu przez co odchodzą z tego świata „samotnie”. W Czechach stosuje się kremacje, czyli palenie zwłok, co powinno się wydawać o wiele bardziej prostym sposobem pochówku, niż pogrzebanie – niestety pojawia tu się fakt, że rodzina postanawia po kremacji nie odebrać urny, bowiem zwyczajnie o niej zapomina: Jak komentuje jedna z kobiet taką po prostu mają tu kulturę.

Co więcej nieodebrane urny wrzucane są do wielkiej jamy, w której znajduje się pełno prochów zmarłych. Inni mieszkańcy Czech twierdzą, że Ich brak szacunku do zmarłych bierze się z braku pieniędzy, bowiem państwo zlikwidowało pomoc finansową na pogrzeb i zwyczajnie brakuje im środków. Czemu, więc choć nie odbierają urn, by zrobić godny pochówek w swój własny, darmowy sposób? Zapraszamy do obejrzenia szokującego materiału, dotyczącego właśnie pochówków w Czechach!

 


 

2 komentarze

  1. 35 lat temu pracowałem w Niemczech u rodziny, która kupiła dom z lokatorką. Ta pani przychodziła zawsze po śniadaniu zmywać naczynie i często, aby pogadać. Pewnego dnia zmarła, a kiedy spytałem, kiedy pogrzeb bardzo się tym zdziwili- syn właścicielki, Christoph, powiedział, że tylko raz był na pogrzebie, gdy zmarł mu ojciec i to o ten raz za dużo. Poźniej ten syn ożenił się z Polką, ich syn zaś następnie też z Polką i teraz Christoph przyjeżdża do Polski na wszystkie rodzinne, a także znajomych pogrzeby.

  2. Bzdura, mój mąż jest Czechem i w życiu nie spotkałam się z takim traktowaniem zmarłych, może jakaś patologia… Podkreślam, że mam na myśli katolików. Mają mniej lub bardziej zadbane cmentarze, ale to jak wszędzie!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *