Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Recenzja Demi Lovato: Body Say (2016)

Recenzja Demi Lovato: Body Say (2016)

Artystka: Demi Lovato

Singiel: Body Say

Gatunek: R&B

 

Demi Lovato to bez wątpienia, jedna z najbardziej znanych piosenkarek na świecie. Kiedyś gwiazdka Disneya, grająca dość kiczowaty pop-rock, potem po tragicznych sytuacjach w jej życiu zmieniła swój styl bardziej na rnb, a ostatnio nawet soul. Niestety Jej nowa twarz, chyba nie do końca przypadła do gustu odbiorcom, bo artystka dość szybko zapomniała o swoim albumie Confident i niecały rok po premierze już zapowiada kolejne wydawnictwo, które promuje najnowszy singiel Body Say. Czy, jednak ta piosenka pozwoli jej wrócić na szczyt?

Melodyjność: Body Say bez wątpienia należy do spokojnych, aczkolwiek bardzo płynnych numerów przez co jego refren dość szybko zapada w pamięć i wpada w ucho. Niestety Body Say to przy tym bardzo pogodna, lekko balladowa pozycja, która na wydawanie w porze wakacyjnej nie nadaje się praktycznie wcale. Może Demi próbowała iść za sukcesem panny Gomez, która w lato również zaprezentowała nam bujane i delikatne Good For You i osiągnęła olbrzymi sukces. Różnica, jednak między Good For You, a Body Say jest taka, że ta pierwsza jest naprawdę dojrzała i zawiera niezwykły mroczny, a zarazem kobiecy klimat, podczas gdy Body Say próbuje to, jedynie nieudolnie naśladować.

Oryginalność: Demi promując swój nowy singiel jak zawsze zachwalała go pod niebiosa i opisywała jako sensualny numer – dla dorosłej publiczności. Czy Body Say to numer dla dorosłej i bardziej wybrednej publiczności? Nie! To po prostu delikatne rnb, które w dość podobnym stylu słyszeliśmy już na krążku Unbroken, a u innych artystek typu Beyoncé  mieliśmy już tego miliony…

Wokal: Głos Demi to zawsze była petarda i to się praktycznie nie zmienia. Powiem nawet więcej, gdy usłyszałem jej niezwykły ton na płycie Confident pomyślałem, że ta dziewczyna powinna jak najszybciej porzucić tani popik i wziąć się za mocny rockowy, a może nawet alternatywny materiał, który w końca ukazałby ją jako artystkę, a nie przeciętną gwiazdkę komercji! W Body Say Demi brzmi bardzo „ładnie”, ale nie jest to żadna rewelacja: Największą zagadką jest dla mnie, że wokalistka brzmi tu raz bardzo dojrzale, a raz jako zwykła nastolatka.

OCENA: 6

 

 

 

 

One Comment

  1. Ta wersja, którą wstawiliście jest przerobiona, by jej nie zablokowali na YT (być może wiecie), rzeczywiście nie najlepsza piosenka Demi, ale jej głos jak zwykle powala 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *