Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Recenzja Grzegorz Hyży – Pod wiatr (2016)

Recenzja Grzegorz Hyży – Pod wiatr (2016)

Artysta: Grzegorz Hyży

Tytuł piosenki: Pod Wiatr

Gatunek: pop, elektro pop

Grzegorz Hyży to bez wątpienia w ostatnim czasie, jeden z najbardziej popularnych wokalistów w Polsce! Od jakiegoś czasu mam jednak wrażenie, że jest On czymś w rodzaju sztucznie nadmuchanego produktu, który odcina jedynie kupony od starych piosenek i tylko zapowiada, że kiedyś wyda coś nowego… W końcu jednak z tych obiecanek powstało coś poza słowami, bo ukazał się nareszcie nowy kawałek, który mam wrażenie jest typowym kotletem dla masówki, który nie określa gustu muzycznego Hyżego i brzmienia drugiej płyty, ale powstał by ludzie sobie o Grześku przypomnieli i przygotowali się na wydanie singla z nowego krążka.

Melodyjność

Jak wspomniałem wcześniej Pod wiatr to numer typowy dla masówki, który mają w sekundę połknąć wszystkie komercyjne radia i uczynić z niego tzw. hita! Nic więc dziwnego, że piosenka faktycznie szybko wpada w ucho, a jej wakacyjny, przebojowy refren zapada w pamięć.

Oryginalność

Tu niestety szkoda gadać! Pod wiatr wydaje mi się jakimś odrzutem z płyty Z całych sił, który jednak został urozmaicony dyskotekowymi bitami, byleby tylko dobrze wpasowywał się w wakacyjny klimat. Kawałek jak każdy, choć doceniam ten lekko szlachetny wyraz, który pojawia się w każdej piosence Hyżego – nawet jeśli tu jest go jakoś mniej.

Tekst

No niestety, bo o ile wspomniałem o tym lekko szlachetnym wyrazie w klimacie piosenek Grzegorza to tekstowo nigdy nie był on żadnym orłem i tu niestety wcale nie jest lepiej. Słowa w Pod wiatr są jakby nic nieznaczącym dodatkiem, który ma jedynie być i może ewentualnie rozmarzyć zachwiane emocjonalnie nastolatki.

One Comment

  1. Odstaw leki człowieku i przesłuchaj raz jeszcze, bo chyba nie tej samej piosenki słuchamy. Warstwa muzyczna – produkcja jak na zachodzie. Myśle ze One Republic by sie nie powstydził takiego numeru.
    Brzmieniowo swieżość której ciagle brak u innych. A wokal .. Zajebisty jak zawsze.
    Co do tekstu.. Nie każda piosenka musi być dziełem literackim, ważne żeby to co napisane miało jakiś sens. Tutaj ewidentnie chodziło o lekki tekst o motywującym zabarwieniu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *