Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Recenzja nowej piosenki Katy Perry – Rise (2016)

Recenzja nowej piosenki Katy Perry – Rise (2016)

Artystka: Katy Perry

Piosenka: Rise

Gatunek: indie pop

Katy Perry to z całą pewnością, jedna z najbardziej popularnych wokalistek na świecie. Mam jednak wrażenie, że większość osób nie odbiera jej jako interesującej artystki, ale raczej jako słabo śpiewającą dziewczynkę, która gania za trendami i tworzy to, co się akurat sprzeda, a nie co Ona sama by chciała. Czy jednak jej najnowszy singiel o tytule Rise zmieni negatywne zdanie o niej, czy jednak pozwoli Jej dalej być księżniczką różowego snu?

Melodyjność

Jestem zaskoczony, że Katy wybrała na wakacyjny singiel kawałek w tak mało dziecinnym, kiczowatym stylu i wypuściła coś w magicznym, lekko balladowym klimacie. Nie mniej jednak Rise jako melodyjny utwór sprawdza się nadzwyczaj dobrze: Początkowy mroczny śpiew doskonale buduje napięcie, po czym następnie udarza w nas chóralnymi wstawkami i w końcu emocjonalnym refrenem o dojrzałym, ciekawym wyrazie.

Oryginalność

Przyznam, że po Katy Perry w życiu nie spodziewałbym się takiego numeru, bo zazwyczaj jeśli chodzi o wolniejsze kawałki to sięgała Ona po komercyjne ballady. Tu jest inaczej! Rise to dojrzały, przeplatany lekko indyjskim i indie popowym stylem, w którym Katy, chyba chciała, choć trochę przypomnieć sobie czasy, gdy nagrywała piosenki dla siebie, a nie dla radio.

Wokal

Tu jak najbardziej nie ma się do czego przyczepić. Katy śpiewa z masą emocji, wczuwając się w każde słowo i sprawiając, że tego utworu aż chce się słuchać!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *