Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Sprawa księdza, który rzekomo doprowadził do śmierci chłopca nadal nie rozwiązana…

Sprawa księdza, który rzekomo doprowadził do śmierci chłopca nadal nie rozwiązana…

Ksiądz Stanisław K. został oskarżony o znęcanie się nad 13-letnim chłopcem Bartkiem zarówno na polu psychicznym jak i fizycznym. To jednak nie koniec sprawy, bowiem jeszcze straszniejszy jest fakt, że rzekomo przez zachowanie duchownego Bartek odebrał sobie życie, co czyni całą sprawę jeszcze poważniejszą. Jednak to dalej nie koniec zarzutów kierowanych w stronę księdza, bowiem mężczyzna został oskarżony, także o znęcanie się nad trójką innych dzieci….

Cała sprawa duchownego jest niezwykle skomplikowana, o czym świadczy fakt, że odbywało się już kilka procesów i każdy dał zupełnie szokujący efekt: Dla przykładu w 2013 roku ksiądz został uznany za winnego przez sąd nieprawomocnym wyrokiem  dwóch lat w zawieszeniu do pięciu. Sąd uchylił jednak fakt, że Bartek odebrał sobie życie przez duchownego. Kolejny proces dał jednak zupełnie inny efekt i sędzia ustalił, że materiał jest niekompletny i umorzył całe postępowanie.

Najbardziej przerażającą poszlaką w całej sprawie był list, zostawiony przez samego Bartka. Chłopak napisał w nim m.in. że proboszcz bezpodstawnie oskarżył go o kradzież, a także znalazły się tam słowa, które jawnie mogły udowadniać, że duchowny wykorzystywał Bartka – były one jednak zamazane! Już niedługo duchownego czeka kolejny proces. Miejmy nadzieję, że rzuci on światło na całą tą skomplikowaną sprawę…

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *