Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Trump zaatakował Syrię! „To może wywołać wojnę” Rosja jest oburzona…

Trump zaatakował Syrię! „To może wywołać wojnę” Rosja jest oburzona…

W nocy z czwartku na piątek USA wystrzeliło około 60 pocisków prosto w bazę wojskową w Syrii. Donald Trump stwierdził, że było to całkowicie konieczne zadanie, bowiem jego zdaniem posiadają broń chemiczną! Pentagon szybciej przekazał informacje władzom Rosji, by mieć pewność, że nikt z nich nie zginie.

Prezydent Rosji Władimir Putin nie był szczególnie zadowolony z inicjatywy Trumpa i stwierdził że jest to znaczne odejście od międzynarodowych norm, a poza tym w jego ocenie Syria nie posiadała żadnej broni chemicznych. Poza tym Putin przyznał, że jeśli w ten sposób Trump chce zniszczyć terroryzm to niech się lepiej raz jeszcze zastanowi, bo swoim działaniami niszczy i tak bardzo nikłe stosunki pomiędzy Rosjanami, a Amerykanami.

Przeciwnie uważają doradcy Trumpa, którzy twierdzą, że jest to pokazanie siły jaką posiada USA i ukazanie, że jeśli zamachy będą się powtarzać oni zrobią z tym porządek. Przedstawiciele Syrii twierdzą natomiast, że przez swoją zabawę Trump nic nie wskórał, a jedynie dał większe pole popisu dla państwa Islamskiego. W ataku zginęło 5 osób, a 7 zostało rannych. Cała informacja raz jeszcze przeniosła wiele obaw na temat wojny, która  być może szykuje się wielkimi krokami. Jak odpowie na to Syria? I co zrobi Putin skoro Trump działa jego zdaniem w sposób karygodny?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *