Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Ustawa o darmowych lekach dla seniorów dziś wchodzi w życie!

Ustawa o darmowych lekach dla seniorów dziś wchodzi w życie!

Dziś jest piękny dzień dla wielu starszych pokoleń Polaków: Zgodnie z ustawą partii Prawo i Sprawiedliwość osoby po 75 roku życia otrzymają darmowe leki, które zostały wyznaczone na liście, zatwierdzonej przez Ministra Zdrowia! Jest to z pewnością niezwykle ważna wiadomość, bowiem w końcu nasi rodacy, którzy z przyczyn braku środków nigdy nie mogli zainwestować w swoje zdrowie będą mogli nareszcie to uczynić i nie czuć się jak obywatele 2 kategorii.

Receptę na darmowy lek wystawi pacjentowi lekarz u którego dana osoba jest zapisana w przychodni, bądź osoba, która go zastępuje. Możliwość wypisania recepty posiada, także część pielęgniarek POZ, a także lekarze, którzy już nie pracują w zawodzie.

Symbolem, który specjalista musi wypisać na recepcie, by lek był darmowy jest S – bez takiego symbolu za preparat trzeba będzie normalnie zapłacić, więc warto pilnować co wypisuje nam lekarz. Na liście bezpłatnych specyfików znalazły się głównie leki, związane z chorobami, spowodowanymi przez wiek, jednak z czasem będzie się to z pewnością powiększało.

 

A, Wy co sądzicie o nowej ustawie? Pomoże starszym Polakom nareszcie czuć się godnie i bezpiecznie?

One Comment

  1. Im mniej leków tym będą zdrowsi. Dajcie kasę aby mogli kupić dobre jedzenie a nie leki które trują.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *