Pages Navigation Menu

Codziennie najświeższe newsy - 24/7

Zagraniczni dziennikarze próbują wypowiedzieć imiona Polskich piłkarzy! Musicie to zobaczyć…

Zagraniczni dziennikarze próbują wypowiedzieć imiona Polskich piłkarzy! Musicie to zobaczyć…

Już od dawna wiemy, że nasz język narodowy według opinii wielu osób z innych krajów nie należy do łatwych. Wynika to przede wszystkim z naszej niezwykle skomplikowanej ortografii, a także licznych wyjątków od reguł, które nie pozwalają znaleźć jednego złotego środka, by opanować język polski. Oczywiście duża w tym wina naszej wymowy i legendarnego „dż”, „ż”, „cz”, których poprawne wypowiedzenie w wyrazie przez osobę z innego kraju graniczy praktycznie z cudem.

Nasz język ma liczne wyjątki i odmiany m.in. imiona, których w zdaniu nie można użyć: Pójdę z Marek na rolki, co jest często wykorzystywane przez ludzi innych narodowości. Właśnie o całym trudzie naszego języka przekonali się dziennikarze, pracujący dla mediów z zagranicy, którzy dostali zadanie poprawnego wypowiedzenia imion i nazwisk naszych piłkarzy, którzy przypomnijmy zagrali wczoraj piękny mecz Euro 2016 i pokonali bez większych problemów Ukrainę 1:0!

Szkoda tylko, że takiego samego zwycięstwa nie pokazali dziennikarze, którzy raczej nie poradzili sobie zbyt wybitnie. A, Wy jak sądzicie? Dali radę, czy może jednak przed nimi jeszcze długa droga do poznania poprawnej polszczyzny? Będą z nich kiedyś prawdziwi Polacy?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *